Warning: Use of undefined constant DIR_MAIN - assumed 'DIR_MAIN' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /id.php on line 3
RODoN - Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Dyrektorzy
Placówek Oświatowych
w Radomiu

W imieniu organizatorów zapraszam dyrektorów, nauczycieli, a szczególnie uczniów radomskich szkół do włączenia się w obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Proszę także o rozpowszechnienie tej informacji wśród społeczności szkolnej, opublikowanie na stronie internetowej szkół.
Ogólnonarodowy zryw jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej, dokładnie wpisuje się w założenia rządowego programu ograniczania przestępczości
i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Partnerem inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem OGP jest integracja obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego, partnerstwo lokalnego samorządu, placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych oraz jednostek Policji.

Przesyłam informacje oraz Odezwę Społeczności PaT skierowaną do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. Całość obchodów planowana jest 14.06.2014 roku w godzinach 15.00-20.00 przed Urzędem Miasta (Plac Corazziego). Uczniowie z radomskich szkół, którzy będą uczestniczyć w happeningu od godziny 15.00 do 15.50 proszeni są o przygotowanie na kartonach lub papierowych kartkach haseł idei PaT w dowolnej technice. Propozycje haseł są w załączniku- program_OGP_2014.pdf. O godz. 15.55 planowane jest odczytanie odezwy społeczności PaT, zaś o 16.00 zryw wolnych serc, a od 16.01 występy artystyczne, warsztaty dla dzieci i młodzieży.
Impreza objęta jest patronatem Komendanta Głównego Policji.

Całość obchodów wskaże młodemu pokoleniu jak można rozwijać swoje pasje i wykorzystać swój czas wolny. Za udzielone wsparcie z góry dziękuję i zapraszam do wspólnej zabawy.


ZAŁĄCZNIKI:
  Odezwa PaT
  Tezy Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki
  Program ogólnopolski i propozycje haseł

Dyrektor Wydziału
          /-/
Leszek Pożyczka