Warning: Use of undefined constant DIR_MAIN - assumed 'DIR_MAIN' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /id.php on line 3
RODoN - Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie uruchamia konkurs sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej - www.euroscola.pl Jest on przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu quizu internetowego. Nagrodą jest dofinansowanie wyjazdu na spotkanie programu EUROSCOLA w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu we Francji. Spotkania EUROSCOLI odbywają się w języku angielskim, francuskim i niemieckim, dlatego uczniowie powinni mówić jednym z tych języków.

Nauczyciele, nie musicie już nadsyłać opisów działalności szkolnych klubów europejskich, aby się zakwalifikować do EUROSCOLI! Teraz wystarczy wejść na stronę www.euroscola.pl i zagrać! Grę można przeprowadzić w czasie jednej lekcji.

Oto skrócona instrukcja udziału w grze:
- otwórz stronę www.euroscola.pl;
- zapoznaj się z "Regulaminem konkursu Euroscola";
- zachęć uczniów do przećwiczenia swojej wiedzy od 17 listopada. Ćwiczyć wielokrotnie może każdy, tzn. uczeń
i nauczyciel każdego typu szkół i klas, nawet szkół podstawowych.

Jak ćwiczyć? Kliknij w przycisk: "Zagraj. Nagrody dla najlepszych". Otworzy się podwójne okno. Dolne okno ma przycisk o treści: "SprawdĽ swoją wiedzę, zanim przystąpisz do konkursu" oraz miejsca do wpisania imienia i adresu mailowego. Wpisz swoje imię oraz adres mailowy. Teraz kliknij w przycisk "Zagraj" i poczekaj, aż uruchomi się gra.

- zarejestruj klasę do udziału w konkursie w dniach 24 listopada do 8 grudnia 2011. Rejestracji dokonuje nauczyciel. Poza tym okresem formularz rejestracyjny jest ukryty, nie można się rejestrować do konkursu, można jedynie ćwiczyć swoją wiedzę;
- a wreszcie: zachęć uczniów do gry, grajcie razem i zdobądĽcie główną nagrodę - dofinansowanie wyjazdu do Strasburga!

Uwaga nauczyciele, którzy już byli na Euroscoli: wyjazd nie częściej niż co dwa lata.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z treścią strony, a szczególnie z regulaminem oraz harmonogramem. Życzymy powodzenia w grze!