Szanowni Państwo,

Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Fundacja Legalna Kultura zapraszają nauczycieli języka polskiego i wszystkich zainteresowanych na specjalną edycję projektu "Księgarnia Marzeń - Czytamy Razem", realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przedmiotem rozważań będzie TEKST i jego znaczenie. W Księgarni Marzeń będziemy rozmawiać o likwidowaniu złych nawyków w mowie, uruchamianiu wyobraźni ucznia-aktora i nauczyciela-reżysera lekcji oraz sposobach przełamywania barier blokujących aktywność. Poruszymy kwestię oswajania stresu i tremy podczas wystąpień publicznych, a także podnoszenia własnej wartości dzięki właściwej artykulacji. Porozmawiamy też o edukacji kulturalnej.
Gościem spotkania, które odbędzie się odbędzie się 9 grudnia 2019r. w Księgarni Literackiej im. W. Gombrowicza w Radomiu przy ul. Żeromskiego 83 o godz.16.00 będzie aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, lektor, reżyser polskiego dubbingu - Jarosław Boberek.

Rejestracja prowadzona jest drogą elektroniczną www.rodon.radom.pl/konferencje do 6 grudnia 2019r.
W procesie rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń.

***
Tegoroczna Księgarnia Marzeń to już trzecia edycja projektu realizowanego przez Fundację Legalna Kultura. Promuje on czytelnictwo i wspiera niezależne, niewielkie księgarnie, które poza tym, że zajmują się sprzedażą, starają się także pełnić funkcję lokalnego centrum kultury, miejsca spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju. Księgarnie te niejednokrotnie zmagają się z trudną sytuacją na rynku zdominowanym przez sieci księgarskie. Spotkania w mobilnej Księgarni Marzeń Fundacji Legalna Kultura mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na niewielkie księgarnie i zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania. W tym roku Księgarnia Marzeń zawita m.in. do Włocławka, Warszawy i Radomia. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.