Szanowni Państwo,

jak co roku, Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w ramach Miesiąca Pamięci Narodowej, włącza się w upamiętnienie losu polskich jeńców wojennych, przetrzymywanych w latach II wojny światowej na terenie ZSRR oraz zamordowanych tam wiosną 1940 r. przez NKWD w ramach tzw. Zbrodni Katyńskiej.
Z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych nie możemy spotkać się z uczniami i nauczycielami osobiście w Muzeum i Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach ale pandemia otworzyła przed nami możliwości edukacji zdalnej.
Poniżej przesyłam ofertę lekcji muzealnych prowadzonych online przez edukatorów Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych zdalnie i bezpłatnie (poprzez aplikację MC Teams) w ramach cyklu edukacyjnego pn. Zbrodnia Katyńska. Fakty znane i nieznane, który dedykowany jest uczniom starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  • Zbrodnia Katyńska. Historia, polityka, konteksty kultury
  • Trzy wojny i dwie misje. Józef Czapski - historia niezwykłego człowieka
  • Niemiecki i radziecki system jeniecki w latach II wojny światowej
  • Bronili granic, stracili ojczyznę. Funkcjonariusze KOP i SG w niewoli, w czasie II wojny światowej
Zgłoszenia przyjmuje Monika Sobczak
tel. 77 43 43 475 (pon-pt, godz. 9.00-15.00)
mail: m.sobczak@cmjw.pl

Po telefonicznym lub mejlowym ustaleniu terminu Dział Edukacji i Wystaw prześle opiekunowi grupy link, dzięki któremu odbędzie się lekcja lub prelekcja. Uwaga, liczba wolnych terminów jest ograniczona! Uprzejmie proszę o przesłanie oferty do nauczycieli oraz zamieszczenie informacji o naszej ofercie na Państwa stronie Internetowej.

Ponadto zachęcamy do współpracy przy realizacji webniariów edukacyjnych dla nauczycieli z Państwa regionu. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.