Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli jest organizatorem webinarium
"Komunikacja Wspomagająca i Alternatywna (AAC)- wybrane dobre praktyki",
które odbędzie się
21.05.2025r. w godz. 17.00- 21.00 w aplikacji ZOOM.
Zajęcia poprowadzi Ewa Grzelak. Szkolenie skierowane jest do pedagogów, logopedów, psychologów i nauczycieli, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę dotyczącą komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) u uczniów ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi (np. osób z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, afazją itp.). Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wykorzystaniem komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC) w budowaniu umiejętności komunikacyjnych uczniów.
Program szkolenia:
- Wizualne wsparcie rozumienia i wizualne wsparcie ekspresji- czym się różnią i dla kogo będą odpowiednie.
- Wybrane strategie zapobiegania pojawiania się zachowań trudnych dzięki wizualnego wsparcia rozumienia.
- AAC - czym jest, a czym nie.
- Wspomagana Stymulacja Języka czyli jak AAC wspiera uczenie się języka.
- Bariery podczas wprowadzania AAC i jak sobie z nimi radzić.
Ewa Grzelak- logopeda, terapeuta AAC, szkoleniowiec, trener MÓWika i mentor, terapeuta metody PROMPT, glottodydaktyk, a przede wszystkim praktyk. Pracuje z dziećmi z różnymi problemami związanymi z komunikowaniem się i mówieniem. W praktyce logopedycznej opiera się na wspomaganiu mówienia za pomocą AAC. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się, prowadząc szkolenia dla terapeutów i rodziców, wykłady dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz własną stronę internetową www.apraksja.pl. Współautorka książki "Komunikacja wspomagająca i alternatywna (AAC) w praktyce logopedycznej i terapeutycznej". Prelegentka na licznych konferencjach, zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in "AAC in the cloud", "Apraxia Kids National Conference"). Prywatnie mama 16-letniego Huberta, chłopca z autyzmem i dziecięcą apraksją mowy, użytkownika AAC.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną
www.rodon.radom.pl/konferencje. do 19 maja 2025 do godziny 12.00
Liczba miejsc ograniczona. W procesie rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt 80 PLN dla nauczycieli ze szkół, których organem prowadzącym nie jest Gmina Miasta Radomia. Wpłaty należy przekazywać przelewem do ostatniego dnia rejestracji na konto dopisaną formą szkolenia: PeKaO S.A. II O/Radom 80 1240 3259 1111 0010 3721 0325